חכמת היוגה

יוגה היא מסע לגילוי האני. שהרי בבסיסן של כול שאיפותיו , מטרותיו ומרדפיו בחיים , מה שהאדם באמת מחפש הוא את אושרו, את החופש  מתחושת המוגבלות וחוסר הסיפוק שמלווים אותו.
כול אדם במסע חייו עובר דרך ארבע שלבי התפתחות עצמית הנקראים  "ארבעת המטרות להגשמה עצמית" והם שלבים בסולם ההתפתחות המנטלית והרוחנית לאורך החיים:  הצורך בביטחון,  השאיפה להנאה והימנעות מכאב, חיפוש אחר משמעות או ייעוד והכמיהה העמוקה לשקט וחופש.
יוגה היא מסע רוחני, נתיב ודרך עד להכרה הפשוטה  שחופש הוא אני. היא מערכת של לימוד, חשיפה, התבוננות וחקירה אל גילוי האני כפי שהוא.  אני, חופשי מתנאים, חופשי מאמנות, מתפיסות ועקרונות. ובהיותי כך מתגלה אני כאהבה ללא תנאי,  כאור גדול ,יופי שחדור בכול. כמו השמש שמאירה את כול הדברים גם אנו מאירים את העולם, מאירים את עולמנו ונושאים ברכה מעצם היותנו. ללא התחלה או סוף.
המשמעות הראשונית של היוגה היא חיבור, קשר, איחוד. ובמשמעותה העמוק והמלא היא הכרה באחדות שכבר קיימת, בהכרה שאני והעולם הוא אחד, אנרגיה אחת. וההכרה הזו איננה אלא הגילוי שכול דבר שחשבתי עצמי להיות ,אינני.
 
הגילוי  הוא שהנני, ותמיד הייתי חופשי לחלוטין –  לא רק מכול הדברים שמעיקים עלי בעולם, אלא גם מכול המגבלות הבאות עם אישיותי.
 
מקורות היוגה מהעת העתיקה בהודו. היא מופיעה כחלק מהכתבים העתיקים ביותר ( וודות ואופנישדות) ונחשבת לאסכולה פילוסופית מוכרת וחיה מאוד מאז ועד היום.
 היוגה היא גם שם כולל למס זרמים ודרכים שכול אחת מהן מדגישה אספקט יחודי שדרכו ניתן להתעורר ולהתפכח מאשליית המציאות אל טבענו האמתי והחופשי.
הידועות ביותר הן האטה יוגה, ניאנה יוגה, בהקטי יוגה וקארמה יוגה.
בשנים האחרונות אני מתמקדת בלימוד חוכמת היוגה כפי שלמדתי אותה מהמורה שלי, כפי שהיא נלמדה ממורה לתלמיד במשך דורות רבים.
 
לימוד של כיתבי היוגה העתיקים הוא המשך ישיר וחשוב לתרגול הפיסי והאנרגטי שאנחנו מתרגלים בשגרה. למעשה הוא החלק החשוב ביותר בעולם היוגה להשגת שלווה , ביטחון ואושר בחיי היומיום.
אני מתמקדת בלימוד וחשיפה של הטקסט " יוגה סוטרה של פטנג'לי"  וטקסטים נוספים  ( טטווה בודהה, בהגווד גיטא, אופדשה שסרם) שבעזרתם ודרכם נחשף אל חכמת המזרח המדהימה והבלתי מתפשרת אדוויטה וודנטה. השיעורים לקוחים מהחכמה העתיקה אך הם בעלי נגיעה ישירה בחיי היום יום. חלק מהשאלות שיעלו מתוך הטקסט ונעסוק בהן - מהי מציאות? האם יש לי השפעה על יצירת מציאות? האם יש אמת אחת? מי אני באמת?
האם יש לי תפקיד או יעוד בחיים? מהו סבל ומדוע הוא קיים? מה זו הארה ומהו חופש אמתי? מה זו התבוננות פנימה ומהו החיצוני?
בעזרת שאלות אלו אנו יוצאים לדרך שלא דורשת שיפוט ושיפור רק הקשבה ונוכחות .
 
הטקסט היוגי ייקח אותנו אל מסע בזמן. אל העבר ואל ההווה דרך המושגים של קארמה ודארמה, גלגול נשמות, חמשת האלמנטים , הגופים השונים, גורמי הסבל וגורמי האושר , חופש בחירה, אהבה ללא תנאי ועוד.
הלימוד מתאים לכול מי שסקרן להבין מהו מתרגל.. מהי יוגה באמת וכיצד היא באה לידי ביטוי בחיים. למי שמעוניין להרחיב את ליבו ואת חוכמתו על החיים, לכול המעוניין בהתפתחות רוחנית אותנטית וכנה. ובעיקר כול המעוניין להכיר את עצמו כשלם, חופשי וכאנרגיית אהבה טהורה.
 
 
יחסי מורה תלמיד
המורה הוא מים שקטים.
הוא שם, נוכח בלי כוונה ורק מתוך אהבה לאדם ולאחד השלם כולו. הוא כולו כאן ברגע הזה, זוכר שהוא שקט.
 
התלמיד, שמגיע אל המורה, מבקש לראות את עצמו כפי שהוא משתקף במים השקטים שהם המורה. אז, מתוך מנוחה וביטחון שנותנות אהבת אמת ונוכחות מלאה- יודע התלמיד, שהרעש והגלים שעל פני המים נעשו על ידו, כך הוא יכול לראות את החיכוך והפחד, הכאב והמאבק שיוצרות מחשבותיו. הוא יכול לראות אותן ברור מאד ולדעת שהוא המקור שלהן.
 
על המים השקטים באמת, יכול התלמיד להיזכר ביופי העילאי שבשקט המוחלט של המיינד והגוף. מתוך העזיבה של עצמו לתוך האחד, נגמר ה”אני” המוכר בצורתו המוגבלת והופך להיות תנועה חיה, שהמקור עצמו מכוון ומפיח בה חיים.
 
מורה באמת, נזכר בשקט שהוא, באינסופיות של הידע והיופי, האהבה והשמחה שהם טבעו, דרך ובזכות התלמיד. גם הבילבול והתזזית שמביא עימו התלמיד, הינם מתנה עבור המורה, המבקש להיזכר עוד ועוד בטבעו האמיתי ולהתמסר להדרכה של נשמתו.
עונג אמתי, שאיננו פרי מחשבות ואיננו שברירי כלל, עולה אז ללא כל מאמץ.

 
לפרטים והרשמה על הקורסים בתל אביב,פרדס חנה ובאזור הצפון 
פעילויות מתקיימות בצפון ומרכז הארץ 
 
טלפון
0507350159