אודות

הילה  סחיש מרצה ומלמדת פילוסופיה של היוגה ברוח מסורת האי שניות ומאמנת במפגשים אישיים לחיים של התעוררות ומודעות לטבעו האמיתי של האדם באשר הוא.

הילה  מורה ותיקה ובכירה ליוגה קלאסית. וגם רקדנית ,יוצרת, חוקרת ומחברת בין עולמות...
חייתה תקופות ארוכות בהודו, בעיקר בעיר טירוונאמאלאי. שם נחשפה  לידע האחדות, אדוויטה וודנטה. והמשיכה את חקירתה הפנימית  בישראל דרך מדיטציה , אימון ומחקר תנועתי.

ב 10 שנים האחרונות לומדת אדוויטה וודנטה ואת חוכמת היוגה עם המורה - סוואמי בודההאטמהננדה סרסווטי שחי שנים רבות בהודו במחיצתו של המורה הגדול סוואמי דיאננדה סרסווטי  ובתורה, הילה ממשיכה את שושלת הלימוד.

הילה מקיימת סדנאות והרצאות עומק במרכזיי יוגה ברחבי הארץ ומלמדת על החיבור בין היוגה הפיסית והכתבים. מוציאה מסעות יוגה יחודיים להודו אל מקורות היוגה.
בשנים האחרונות הילה מתמקדת בליווי אנשים באופן פרטי ואישי ע"י מפגשי אימון בהזכרות והכרה בטבענו האמיתי כחופשי ושלם.
הילה עברה חניכה אישית ומתמשכת עם המורה והמאמנת רות בר שליו וכיום מנחה וכותבת יחד איתה פרוייקטים שונים שמטרתם להזכיר לכול אדם באשר הוא את האפשרות של חיים  ערים  מלאי אהבה, פשטות ויופי.
 
"במשך שנים רבות  חיפשתי תשובות לשאלות קיומיות כגון מהו הקיום הזה, מהו העולם, מה היעוד שלי, מי אני? בתחילת דרכי חיפשתי תשובות לשאלה הזו בכול מיני אסכולות מערביות שאף אחת מהן לא הצליחה לספק לי תשובה כנה ואמיתית.  עד שהגעתי אל היוגה..
תנוחות היוגה יצרו לי מסגרת מוצקה ומבוססת לחיזוק הגוף הפיסי והמנטלי, שמירה על בריאותו ופתיחה של ערוצי אנרגיה חשובים, הנשימה אפשרה לי ריכוז ומודעות למאמץ והרפיה התנועה מאפשרת את תהליך השיחרור ,הביטוי והיצירה ולימדה אותי את הקשר בין הגוף לנפש. והמדיטציה היא הבית של כולם. היא זו המאפשרת התבוננות והקשבה אמיתיים.

הקשבה עמוקה כזו לעצמי ולתלמידי לאורך השנים חשפה שבעצם כולנו מחפשים בית, שייכות, אהבה.  מצאתי שכולנו מתגעגעים לשורש הנשמה, לנשמה של לפני החלוקה וההתפצלות. זהו געגוע ברור.  זה געגוע הביתה.
זה הגעגוע אל טבענו האמיתי.
הגעגוע הזה הוביל אותי אל החוכמה העתיקה "אדוויטה וודנטה" (אי-שניות) כי "וודנטה, היא המסע לגילוי ה"אני". מטרתה להביא את האדם לידיעת עצמו, לידיעת העולם ולשחרור מסבל ."אדוויטה ודנטה" היא אסכולה פילוסופית בהינדואיזם ( ממנה צמחה היוגה) אשר עוסקת בטבע המציאות. היא כלי בידיו של אדם המעוניין בחופש וגילוי, ובבדיקת הרצונות והמניעים שלו.
 בעקבות לימוד מעמיק של שנים עם מורה ייחודי (ניאני) התחלתי להבין את עצמי  כשלמה.  הלימוד חשף אותי להכרה שכולנו חופשים מגבולות ומפגמים. שלמים- כפי שאנו בהווה .
שהרי בבסיס שאיפותי,  מטרותי והמרדפים בחיי חיפשתי את אושרי: את החופש מתחושת המוגבלות וחוסר הסיפוק, המלווים אותי.
חיפשתי בית ומצאתי את עצמי.
המשכתי בחקירתי הפנימית כשהידע עוטף ומלווה אותי  וביקשתי לעצמי להנכיח אותו, לחיות אותו, להיות הוא.
וגיליתי שהדרך המהנה ביותר, המלמדת והמעשירה ביותר עבורי היא ללמד, לאמן וללוות אנשים. פשוט כי בזמן המפגשים גם אני לומדת ומתאמנת ונוכחת מאוד.
מודה על המיסתורין הזה שנקרא חיים, על החירות הזו שהיא אני,  על האהבה שנוכחת וחדורה בכול.
המורים שלי

שרי רמאנה מהרשי

רות בר שליו

סוואמי בודההאטמהננדה

פעילויות מתקיימות בצפון ומרכז הארץ 
 
טלפון
0507350159